Dzieci Kronosa

"Siergiej Lebiediew pisze o dniu dzisiejszym, nie o przeszłości" - Swietłana Aleksijewicz

Dzieci Kronosa

Autor: Siergiej Lebiediew

Tłumaczenie z języka rosyjskiego: Grzegorz Szymczak

Premiera: październik 2019

Wydanie: I

ISBN: 978-83-62498-32-1

Format: 125 x 190 mm

Liczba stron: 440

Oprawa: miękka

Cena: 45,00 zł (kup u nas!)Rosja i Niemcy. Dwie wojny światowe. Dwie najstraszniejsze dyktatury w historii ludzkości. Dwa reżimy totalitarne, które zmusiły ludzi do niszczenia własnej przeszłości i przyjmowania wyraźnie wyznaczanych przez państwo słusznych tożsamości politycznych.

Opowieść o rodzinie, której przodek przybył do Rosji z Niemiec jako apostoł homeopatii, pozostawiając swoim potomkom chwiejny świat na styku kultur. Historia fatum obejmująca okres od XIX wieku do współczesności ujawniana w trakcie śledztwa Kiriłła, jedynego pozostałego przy życiu członka rodu. Kiriłł zabiera nas w podróż przez wieki chaosu, przeszukując archiwa i cmentarze całej Europy.

Powieść rzuca światło zarówno na losy jednostek, jak i polityczną historię Rosji.

Siergiej Lebiediew pisze o dniu dzisiejszym, nie o przeszłości.

Swietłana Aleksijewicz

Od czasów Sołżenicyna Rosja nie miała pisarza tak oddanego historii własnego kraju i jej śladom w świadomości zbiorowej... Lebiediew może być uznawany za najważniejszego rosyjskiego pisarza młodego pokolenia.

The New York Review of Books

Wybitne... Lebiediew debatuje w stylu Tołstoja nad „przepływem energii historii”, poprzez który czyny dalekich przodków mogą zaważać na losach ludzi żyjących setki lat później.

The Wall Street Journal

Lebiediew widzi w rosnącym prześladowaniu mniejszości nie tylko konsekwencję, ale także niemal nieodłączny warunek wstępny totalitaryzmu.

Süddeutsche Zeitung
Dzieci Kronosa Dzieci Kronosa