Barcelona Noir

Ciemna strona współczesnej Barcelony w opowiadaniach Santiaga Roncagliola, Jordiego Sierry i Fabry, Francisca Gonzáleza Ledesmy i innych.

Barcelona Noir

Tłumaczenie z języka hiszpańskiego: Anna Stąpór i J.D. Ramírez

Tłumaczenie z języka katalońskiego: Agnieszka Korol

Tłumaczenie z języka angielskiego: Zofia Stanisławska

Kolacjonowanie: Juan Diego Ramírez

Wydanie: I

ISBN: 978-83-62498-10-9

Format: 135 x 210 mm

Liczba stron: 276

Oprawa: miękka

Seria: strefa cienia

Cena: 45 zł (kup u nas!)Barcelona Noir to część dużego wydawniczego projektu zainicjowanego w 2004 roku przez nowojorskie wydawnictwo Akashic Books. Wydali oni już szereg tomów poświęconych miastom Ameryki (w tym kultowy już, rozpoczynający serię Brooklyn Noir), a także światowym stolicom, takim jak: Paryż, Londyn, Dublin, Stambuł, Hawana Noir. Ideą, która przyświecała autorom tego projektu, było zebranie kilkunastu najważniejszych autorów, którzy spróbowaliby zmierzyć się w swoich opowiadaniach z mroczną stroną danego miasta, ukazać zakamarki jego zagadkowej duszy.

Barcelona Noir to książka nie tylko dla tych, którzy pragną poznać uroki Las Ramblas czy podziwiać piękno architektury Antonia Gaudiego. Jest to zbiór opowiadań, pozwalających czytelnikowi przyjrzeć się temu wspaniałemu miastu z innej, trochę bardziej mrocznej strony. Autorzy, tacy jak: Audreu Martín, Lolita Bosh, Santiago Roncagliolo, Jordi Sierra i Fabra czy Francisco González Ledesma, to tylko niektórzy z twórców przenoszących nas w świat barcelońskich ciemnych zaułków i tajemniczych postaci. Książka zainteresuje z pewnością każdego ciekawego świata czytelnika, który pragnąłby skręcić z wytyczonej przez przewodnika drogi i zwiedzić choć przez chwilę nieznane turystom oblicze tego jakże pięknego miasta.

Czternaście opowiadań Barcelony Noir oddaje ponurego ducha gatunku zarówno wtedy, gdy sięgają one do lat 20-tych XX wieku […], jak i wtedy, gdy tworzą kronikę dzisiejszej, pełnej chaosu i imigrantów Barcelony.

Publishers Weekly

Każdy z autorów przedstawia osobistą wizję miasta. Jako całość antologia przenosi nas w miejsce o wielu barwach. Sportretowana tu Barcelona to miasto, które wygląda inaczej za każdym razem, gdy tylko spoglądamy na nie pod innym kątem.

Booklist

Do coraz dłuższej, liczącej już ponad pięćdziesiąt tytułów, serii noir Akashic dodaje jeszcze jedną dobrą antologię. Tym razem przywołuje kulturowe, społeczne i psychiczne przestrzenie Barcelony od początku wieku XX do dnia dzisiejszego. Prawdziwa gratka dla miłośników hiszpańskiej literatury i kryminałów.

Library Journal
Barcelona Noir Barcelona Noir