Siergiej Lebiediew

"Powieść Granica zapomnienia jest niczym lodowa szczelina: zimna i surowa, ale i piękna, zbudowana z wyraźną poetycką wrażliwością, by przeciwstawić się wymazywaniu pamięci". - The Wall Street Journal

Granica zapomnienia

Autor: Siergiej Lebiediew

Tłumaczenie z języka rosyjskiego: Grzegorz Szymczak

Premiera: marzec 2018

Wydanie: I

ISBN: 978-83-62498-30-7

Format: 125 x 190 mm

Liczba stron: 370

Oprawa: miękka

Cena: 39,90 zł (kup u nas!)Książki autora:
Granica zapomnienia Dzieci Kronosa Debiutant
Siergiej Lebiediew
Siergiej Lebiediew

Siergiej Lebiediew, ur. w 1981 roku w Moskwie. Od 14. roku życia przez osiem sezonów brał udział w ekspedycjach geologicznych na północy Rosji i w Kazachstanie. Dziennikarz, poeta, prozaik. Debiutancka powieść Granica zapomnienia nominowana była do najważniejszych nagród w Rosji, a „The Wall Street Journal” uznał ją za jedną z dziesięciu najlepszych powieści 2016 roku.

W 2014 roku ukazała się druga książka Siergieja Lebiediewa „Rok komety”, a w 2015, najpierw w Niemczech, później w Rosji, jego trzecia powieść: „Ludzie sierpnia”. Naszym nakładem w październiku 2019 r. ukazały się Dzieci Kronosa. Wszystkie wymienione powieści to spojrzenie poprzez pryzmat rodzinnych historii na ukrytą przeszłość Rosji. W nowatorski sposób autor ujawnia wpływ represji stalinowskich na czasy współczesne.

Najnowsza książka S. Lebiediewa, „Debiutant”, będzie miała światową premierę w Polsce w sierpniu 2020 r.

. Wywiad z Siergiejem Lebiediewem w Plus Minus.

Czymże jest rosyjska Północ, jeśli nie wieczną zmarzliną, w której ciało ludzkie nie ulega rozkładowi? Gigantyczną zamrażarką i przechowalnią czasu, który stanął w miejscu? Ta przestrzeń skrywająca ciała i dusze nieszczęśników, o których świat zapomniał, wydała mi się podobna do tych z opowieści antycznych. Nagle też uświadomiłem sobie, że ja sam jestem jak Tezeusz, który przez lata żył w nieświadomości...

The New York Review of Books o Siergieju Lebiediewie

The New York Review of Books o Sergieju Lebiediewie

Lebiediew jest prawdopodobnie najlepszym rosyjskim pisarzem młodego pokolenia.

The New York Review of Books

Obszerny esej brytyjskiego historyka, Orlanda Figesa, o prozie autora Granicy zapomnienia.

Od czasów Sołżenicyna Rosja nie miała pisarza tak oddanego historii własnego kraju i jej śladom w świadomości zbiorowej, jak Siergiej Lebiediew.

Goose Fritz