Debiutant

"Siergiej Lebiediew jest wybitnym pisarzem, który posiada dwa rzadkie dary: szlachetność stylu i precyzyjną optykę wewnętrzną. Pozwalają mu one zobaczyć i sondować głębię antropologicznej katastrofy, która wydarzyła się w XX-wiecznej Rosji. Lebiediew rozpoznał to, co pozostaje niewidoczne dla większości pisarzy radzieckich i postsowieckich." - Władimir Sorokin

Debiutant

Autor: Siergiej Lebiediew

Tłumaczenie z języka rosyjskiego: Grzegorz Szymczak

Premiera: 20 sierpnia 2020

Wydanie: I

ISBN: 978-83-62498-36-9

Format: 125 x 190 mm

Liczba stron: 310

Oprawa: miękka

Cena: 45,00 zł (kup u nas!)Inne książki autora:
Granica zapomnienia Dzieci Kronosa

Opinie zagraniczne

Najciemniejsze siły napędowe nauki i władzy w zderzeniu z ludzkim błędem i tajnymi planami. Przenikliwa i bardzo prawdopodobna powieść Siergieja Lebiediewa o środkach paraliżujących, zamachu i tajemnicach zarówno politycznych, jak i osobistych.

Will Englund, laureat nagrody Pulitzera, były korespondent w Moskwie dla The Washington Post

Jeden z najbardziej interesujących rosyjskich młodych pisarzy zmierza się z Putinem, trucizną i władzą w tej unikalnej powieści. Lebiediew otwiera fascynujące okno na współczesną Rosję.

Anne Applebaum

Fascynujące i wyborne, w wykonaniu jednego z najlepszych pisarzy dzisiejszej Rosji.

Philippe Sands

Elektryzujące spojrzenie na ukryty świat, o którym zapominamy na własne ryzyko – świat zamachowców, szpiegów, patriotów i mistrzów trucizn, których szokujące decyzje są podejmowane w niezachwianej wierze w służbę wyższemu dobru. Emocjonująca, poruszająca, obowiązkowa lektura.

Rory MacLean