O nas

Claroscuro

Claroscuro powstało z pasji dwóch osób. Nikt z nas nie ma „przeszłości wydawniczej”, ale łączy nas zamiłowanie do słowa pisanego i zainteresowanie innymi kulturami oraz językami, a także potrzeba dzielenia się doświadczeniami literackimi z szerszym gronem odbiorców. Oferta Claroscuro skierowana jest przede wszystkim do czytelnika "drogi", czytelnika-podróżnika, czytelnika-odkrywcy, który decyduje się na porzucenie utartych szlaków na rzecz tych mniej uczęszczanych, ale może ciekawszych.

Za pomocą naszych książek chcemy przede wszystkim szerzyć różnorodność poglądów, skłaniać do namysłu, a burząc stereotypy, powodować intelektualny ferment. Nie kierują nami korzyści finansowe, prowadzimy wydawnictwo z sercem i staramy się pozostać wierni naszej misji i pierwotnym zamysłom bez względu na dalekie od ideału realia rynku wydawniczego. Wybieramy autorów, których głos może stać się przyczynkiem do dyskusji na temat aktualnych zjawisk kulturowych, przemian społecznych i politycznych oraz związanych z nimi problemów. Wśród poruszanych tematów pojawiają się takie kwestie, jak: tożsamość religijna i kulturowa, feminizm i rola kobiety w społeczeństwie, konflikt nowoczesności i tradycji, jednostka wobec przemian społecznych, relacja swój-obcy, dylematy społeczeństw po przełomie politycznym, a także tożsamość miasta. Zostawiamy sobie jednak otwartą furtkę na publikację książek, które po prostu nam się podobają.

Jeżeli trzymasz w ręku naszą książkę, to możesz uważać się za szczęściarza. Jesteśmy wyjątkowi, więc niewiele jest miejsc, gdzie można nas znaleźć.

Agnieszka

Agnieszka

Osoba bez lęku przed działaniem, pomimo przeciwności i ciosów, które złożyły się na jej kolorowe i prędkie życie. Również zagubiony rycerz w wiecznym poszukiwaniu dziwnych i dalekich odcieni piękna.

Wyznaje zasadę „dzień bez książki to dzień stracony”, czym wzbudza niepokój wśród domowników, przekonanych, że ten nałóg, podobnie jak inne, doprowadzi do zguby. W dzieciństwie widziała siebie w roli drugiego Sherlocka Holmesa, choć dopuszczała też inną opcję – podróże w stylu Thora Heyerdahla. Pomimo że nie do końca udało jej się to zrealizować, w dorosłym życiu obydwa te elementy obecne są od lat.

Juan Diego

Juan Diego

Otwarty na różne dziedziny wiedzy, niespokojny; uczciwy choć biedny; bez większych kłopotów w porze golenia. Rozluźnia się zwykle przy tym, co u normalnych ludzi mrozi krew w żyłach.

Manifest Claroscuro

Manifest Claroscuro

Strona główna | Tytuły | Zapowiedzi | Autorzy | Kup książkę | O nas | Kontakt

© 2018 Claroscuro Sp. z o.o.