Ludzie sierpnia

"Siergiej Lebiediew jest wybitnym pisarzem, który posiada dwa rzadkie dary: szlachetność stylu i precyzyjną optykę wewnętrzną. Pozwalają mu one zobaczyć i sondować głębię antropologicznej katastrofy, która wydarzyła się w XX-wiecznej Rosji. Lebiediew rozpoznał to, co pozostaje niewidoczne dla większości pisarzy radzieckich i postsowieckich." - Władimir Sorokin

Ludzie sierpnia

Autor: Siergiej Lebiediew

Tłumaczenie z języka rosyjskiego: Grzegorz Szymczak

Premiera wyd. I: 9 września 2021

ISBN: 978-83-62498-44-4

Format: 125 x 190 mm

Liczba stron: 412

Oprawa: miękka

Cena: 45,00 zł (kup u nas!)Książki autora:
Granica zapomnienia Dzieci Kronosa Debiutant

Opinie zagraniczne

Ludzie sierpnia to powieść o rozczarowaniu pokolenia, dla którego czas wiary w to, że wyzwoliło się od sowieckiego dziedzictwa, trwał zbyt krótko.

Le Devoir

Dzieła Siergieja Lebiediewa tworzą widoczny wierzchołek góry lodowej wymownej ciszy. Można powiedzieć, że są jak przewodniki po zakazanych miejscach.

Die Zeit

Lebiediew, geolog z wykształcenia, odkrywa w swoich powieściach to, co pod powierzchnią: wewnętrzne życie wcześniejszych pokoleń pogrzebane pod warstwami oficjalnych mitów i skłonności do samooszukiwania się.

The Guardian

W książkach Lebiediewa historia kładzie się cieniem na wszystkim, a fakt, że jej obecność jest tak silna, sugeruje, że konflikty i napięcia w niej tkwiące wciąż nie zostały rozwiązane i że nadal mają niejasny, ale namacalny wpływ na rosyjskie społeczeństwo.

Karl Ove Knausgård