Adibas

Pierwsza powieść współczesnego pisarza gruzińskiego w Polsce

Adibas

Autor: Zaza Burczuladze

Tłumaczenie z języka gruzińskiego: Magdalena Nowakowska

Premiera: 27 maj 2011

Wydanie: I

ISBN: 978-83-62498-06-2

Format: 125 x 195 mm

Liczba stron: 170

Oprawa: twarda

Seria: ścieżki życia

Cena: 35 zł Nakład wyczerpanyDefinicja Adibas

Wydarzenia:

29-02-2012, godzina 18:00, Kawiarnia i księgarnia Bona, ul. Kanonicza 11, Kraków

Gruzja – kraj, gdzie tradycje są nadal żywe, państwo, gdzie religia i kościół stanowią integralną część życia ludzi, miejsce, w którym sielskie krajobrazy nie istnieją tylko w turystycznych katalogach, ale także w rzeczywistości... czy taki właśnie jest kraj, o którym coraz głośniej w Polsce? A może – czy tylko taki? Jak ma się rzeczywistość do idyllicznej wizji, którą przedstawiają turyści i podróżnicy?

Przyczynkiem do dyskusji będzie wydana w maju 2011 roku powieść Zazy Burczuladze Adibas, przedstawiająca życie współczesnych tbiliskich elit.

Gość specjalny: Zaza Korintieli – lider gruzińskiego zespołu Zumbaland

Gruzja na rozdrożach
17-01-2012, Godzina 19:00, Kawiarnia Południk Zero, Ul. Wilcza 25, Warszawa

Wydawnictwo Claroscuro prezentuje: Gruzja bez lukru

Gruzja bez lukru, 2012-01-17

Gruzja to temat, który nie schodzi ostatnio z afisza. W ciągu ostatniego roku rozliczne media karmiły nas idylliczną wizją Gruzji: oto kraj słynący z gościnności, niesamowitych krajobrazów, toastów i serdecznych ludzi. Wraz z wysypem publikacji, pojawili się też podróżnicy, każdy chętny by opowiedzieć o swojej kaukaskiej podróży, pokazać zdjęcia, podzielić się wrażeniami. Czy przedstawiając Gruzję jako kraj pięknych widoków, nie wyrządzamy jej krzywdy? Czy nie zasługuje na więcej naszej uwagi?

Wydawnictwo Claroscuro zaprasza na rozmowę o wizerunku Gruzji w Polsce, o gruzińskim społeczeństwie i prawdziwych problemach tego kraju. Przyczynkiem do dyskusji będzie wydana w maju 2011 roku powieść Adibas, gruzińskiego pisarza Zazy Burczuladze.

Gość:

  • Natalia Paulovich – ukończyła wydział historyczny na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym, obecnie pracuje nad doktoratem w Szkole Nauk Społecznych PAN. Prowadzi badania na temat kobiet w Gruzji.

Fragmenty książki Adibas przeczyta Kuba Sawicki.

Po dyskusji projekcja krótkometrażowej komedii gruzińskiej „37 º C” w reżyserii Tamary Sulamanidze.

Partnerzy:

Polska Fundacja Georgiae Faveo Południk Zero