Bruksela Noir

(...) tych trzynastu współczesnych autorów – nie jesteśmy w moim mieście przesądni! – wybranych do niniejszej książki to brukselczycy całą duszą, którzy znaleźli odpowiednie słowa, aby przedstawić swoją miłość – często niedobrą, zawsze czułą – do miasta, w którego rytmie toczy się ich życie. Czy więc piszą kryminały, thrillery, fantasy, komiksy, a nawet gorzej: czy są żurnalistami – zabiorą was na wyprawę naprawdę mroczną, noir, zabawną, krwawą, przerażającą, osobliwą... belgijską!

Bruksela Noir

Premiera: listopad 2017

Tłumaczenie z języka francuskiego: Elżbieta Derelkowska

Tłumaczenie z języka hiszpańskiego: Agnieszka Fijałkowska-Żydok

Tłumaczenie z języka angielskiego: Michał Przybysz

Wydanie: I

ISBN: 978-83-62498-25-3

Format: 135 x 210 mm

Liczba stron: 316

Oprawa: miękka

Seria: Noir

Cena: 39 zł (kup u nas!)Bruksela jawi się w powszechnej świadomości jako uosobienie dobrej organizacji i ładu politycznego. Jednak może też ucieleśniać bezduszną i okrutną biurokrację w najgorszym jej wydaniu, co jest częstym motywem zebranych w tym tomie opowiadań. Antologia ta pokazuje jednocześnie, jak niezwykle zróżnicowana kulturowo jest Bruksela. W skład jej populacji wchodzą liczne mniejszości narodowe, nie mieszczące się w ogólnie znanym podziale na niderlandzko- i francuskojęzyczne społeczności.

Bob Duffy, Washington Independent Rewiev of Books

Bruksela Noir to tom mistrzowski, skłaniający do głębszej refl eksji. Opowiadania, które się na niego składają, nie są jedynie wciągającymi historiami, lecz przede wszystkim prowokują do przemyśleń.

Hubert O’Hearn, bythebookrewievs.blogspot.com

Celem antologii jest zarówno tworzenie przestrzeni dla pisarzy kryminałów, jak i uchwycenie wyjątkowego charakteru światowych metropolii, a „Bruksela Noir” jest niezwykle kuszącym zbiorem w tej serii.

Mark Stevens, New York Journal of Books