Rogelio Iriarte

Wyznania kata w świetnym kryminale z KolumbiiWydanie: I

ISBN: 978-83-62498-18-5

Format: 125 x 195 mm

Liczba stron: 160

Oprawa: miękka

Seria: strefa cieniaŚledź Claroscuro na Facebooku

Zamów nasz Newsletter


Rogelio Iriarte

Urodził się w Convención, w Kolumbii. Pisarz niezależny. Od dwudziestu lat pracuje jako uliczny Arlekin, ale nie należy do żadnej grupy artystycznej.

Indywidualista i ekscentryk, mieszka w stolicy Kolumbii Bogocie, gdzie dzieli swój czas wolny pomiędzy pisanie i teatr (m.in. wykładał dramaturgię i literaturę). Występuje na ulicy, improwizując i sprzedając swoje powieści noir w postaci małych książeczek – z czego też się utrzymuje. Tak wygląda jego życie, odkąd w 1977 postanowił porzucić studia socjologiczne i poświęcić się tylko i wyłącznie pisaniu. Rezygnacja ze stabilizacji ekonomicznej była wymagającą nie lada odwagi decyzją, którą przypłacił rozpadem dwóch małżeństw.

W 2000 roku przypadkowo poznał włoską dziennikarkę. Ta zafascynowana powieściami Iriartego postanowiła zapoznać włoskiego czytelnika z jego twórczością. W ten sposób opublikowana została przez włoskie wydawnictwo Tranchida Okrutna trylogia Bogoty oraz powieść La mano del Ángel.

Autor opisuje fakty z życia kolumbijskiego społeczeństwa kreując tylko postaci i z niezwykłą precyzją oddając chaos i okrucieństwo ich losów. Charakterystyczne dla jego prozy jest połączenie przemocy i piękna, honoru i korupcji, brutalności i nadziei.

Naszym nakładem ukaże się książka Książę śmierci.

Strona główna | Tytuły | Zapowiedzi | Autorzy | Kup książkę | O nas | Kontakt

© 2018 Claroscuro Sp. z o.o.